Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaro

Jaro pro nás bylo jedno z nejkrásnějších období. Čekali jsme miminko a užívali jsme si posledních týdnů jako sehraná trojka. Podnikali jsme výlety, které jsou lepší bez kočárku a snažili jsme se, aby si Štěpánek užil co nejvíc zábavy. Zároveň jsme zútulňovali byt a připravovali jsme pro Vojtíška zázemí. Kluci smontovali postýlku, nechali jsme zasklít balkon, dodělali jsme kuchyň, koupelnu, pořídili jsme nový nábytek atd.

Štěpánek se nám od zimy konečně trochu rozmluvil. Začal opakovat a občas mu rozumíme a občas ne. S řečí jsme trošku odpožděný, ale s pomocí paní logopedky to snad dáme dohromady. Jen je potřeba aby ten náš paličatec spolupracoval. Takže mi občas tečou nervy

Jakmile začalo být hezké počasí tak jsme Štěpulovi vyndali kolo-odrážedlo a po pár krátchých procházkách se naučil perfektně na kole. Nejdřív jsem jásala, ale s rostoucím břichem jsem se hrozila. No co, aspoň jsem tolik nepřibrala. Musím říct, že Štěpula skvěle zvládá otázku bezpečnosti, takže před přechodem se Štěpík vzorně zastaví a počká na mě a společně přejdeme. Neujíždí mi, zastaví se na zavolání (někdy taky ne) a dává pozor na ostatní účastníky silničního a chodícího provozu.

Pořád chodíme nejvíc ven s Adamem, který se nám přestěhoval z našeho vchodu, do vchodu vedlejšího. Adámkův tatá pracuje na tenisových kurtech a tak tam občas trávíme volná odpoledne. Děti u písku, na klouzajdě, s kyblíčkama s vodou nebo u hraček v hracím koutku. A já s Aničkou sedíme a kecáme o životě

Taky byly Velikonoce. Nejdřív jsme byli v Popovicích. Babička Lída slavila narozeniny.Štěpán vyšupal všechny ženský, potěšil se s Liduškou a naučil se fotit. Od té doby fotí pořád a docela pěkně. 

Velikonoční pondělí jsme strávili na chalupě. Chlapi si upletli pomlásku a já jsem byla šťastná, že mám nachystané dobroty pro děti. Škoda jen, že se mi nepovedl ani jeden mazanec:( Nevykynulo mi těsto. Takže opět musela zasáhnout babi Květa se svým výborným mazancem. Štěpánek všechny pořádně vyšupal a pak chodil s tátou po vsi po dobrotách. Letos s ním chodil ještě Josífek a bylo to uplně perfektní!

Taky jsme byli v ZOO s Josífkem a bylo to super!

Byla u nás i Káťa s Mončou, ale to nemáme fotky:( Tak to napravíme příště!

A taky Ondra s Gábinou a Markétkou!

Vyráběli jsme se Štěpíkem jarní výzdobu a byli jsme za zahradníky. Buxusům se daří skvěle, ale pažitka to nepřežila.

Štěpánek má období kdy chce se vším pomáhat a všechno dělat. Jakmile se nám to nehodí a potřebujeme, aby byl zrovna někde jinde, tak pláče. Je to miláček a paličáček:-)

Příprava na sourozence probíhala absolutně přirozeně a nenásilně. Těsně před termínem porodu se naučil říkat "Ojta" a tak jsme všichni jásali! Zbývalo už jen porodit a to je v mém případě běh na dlouhou trať. Ale o tom zase jindy!

Taky jsem na jaře díky náhodě a štěstí získala skvělou "práci" a slušný přivýdělek. Na základě psaní tohoto webu jsem byla oslovena spol. Pampers ke spolupráci na projektu SuperMamky. Poslala jsem krátkou esej a byla jsem vybrána jako SuperMamka Jitka a píšu pro Pampers články o dětech a mateřství. Kdyby to někoho zajímalo, články najde na následujícím odkazu.

http://www.pampers.cz/cz_CZ/viewBlog/blogId/20081

Najdete mě i na Facebooku jako SuperMamku Jitku. Budu ráda za Vaši podporu pokud se stanete mým fanouškem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář