Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lazištský Rarášek 2011

Již podruhé jsme se se Štěpíkem zúčastnili akce Lazištský Rarášek, kterou pořádá vedlejší vesnice. Jedná se o Dětský den plný soutěží, ale i předváděčky hasičů a vystoupení profi klauna. Loni byl Štěpánek ještě malý a zvládl tak polovinu úkolů. Letos byl o hodně lepší a i jemu se Rarášek strašně líbil. Po příchodu na hřiště jsme se chvíli dívali na Klauna, ale ten Štěpána nebavil, tak si šel do domečku vyndat nádherný žlutý pásový bagr CAT. Sedl si s ním na písek a hodinu si hrál. Já jsem zatím zjistila co a jak a nahlásila nás na trasu do Pohádkového lesa plného stanovišť s úkoly. Ještě tam s námi byla Petra s dětma – Verunkou a Dominikou, Markéta s Davídkem a teta Jitka. Byli jsme silná skupina plná šikovných dětí. Než jsme vyrazili na trasu, tak jsem ochutnala koláčky a perník a poklábosila s ostatními.

Na startu jsme dostali diplomy, na který u každého stanoviště dostali razítko a taštičku na odměny. První úkol byl u policistů, kteří dětem rozdali odrážedla nebo kola – dle věku – a děti musely projet určenou trasu. Štěpánek dojel bez chyby a dostal rozvrh hodin, omalovánky a pastelky. Nadšení žádné Další úkol byl hod šipkami na terč. Netrefil se ani jednou, ale dostal lízátko, takže nadšení bylo obrovské. Podobně tomu bylo u jakéhokoli stanoviště, kde byla odměnou nějaká mňamka. Na dalším stanovišti měli za úkol dle barev rozdělit víčka od lahví do kyblíků. Ještě než jsme došli k lesu, tak byla střelecká disciplína. Plynová vzduchovka. Štěpánek chtěl střílet dvakrát. Sice se ani jednou netrefil, ale bavilo ho to moc. U rybníka byl vodník, který jim připravil na přechod přes rybník úzkou lávku. Nespadl nikdo a v cíli dostali sušenku. Hlad byl velký, tak v nich hned zahučela.

V lese se lezlo po lanech, ve stanu se lovili klíče a stříkalo se z hasičských hadic. To Štěpánka moc nenadchlo. Z nějakého důvodu se bál. Na velkém rybníku se mohli svést na hasičském člunu, ale to se taky bál, tak se díval z břehu a jedl medvíky, které dostal „za odměnu“.  Největším zážitkem pro něj byla jízda na poníkovi. Ještě nedávno se ke koním nechtěl přiblížit, ale teď se chtěl svézt. A rovnou na velkém koni. Přesvědčila jsem ho, že lepší bude začít na poníkovi. Jel dvakrát Za odměnu dostal reflexní vestu, z které jsem měla radost hlavně já. Vojta dostal kačenku do vany Také se projel na koloběžce a šlo mu to skvěle, zvládl s ní i slalom. Za odměnu dostal parádní náramek s lebkami. Vybral si červený. Chůze po kmenu byla taky brnkačka.

Nejhorší byla na konci trasy obrovská opice, které jsem se bála víc já než Štěpán a tak jí ode mě odháněl klackem. Kousek dál stál v křoví čert a baba a těch se teda Štěpán bál. Natahoval a schoval se za mě. Tak jsem je od něj odháněla já. A to už jsme byli v cíli, kde děti zapózovaly s diplomama a šly si zase hrát. Ještě nás čekal skákací hrad. Štěpán se ho vždycky bál a tady jsem ho z něj nemohla dostat. Naštěstí hasiči připravili ukázku hašení hořícího auta a děti z toho byly nadšené. Verunka se s tím nějak nemohla srovnat a pořád se ptala: „shořely i sedačky a volant?“, „to auto už nemůže jezdit?“. Štěpán to vzal jako fakt Zalezl si zase na písek a hrál si dál se žlutým pásovým bagrem CAT.

Před spaním se mě ptal jestli máma koupí  A vyprávěl co všechno zažil a dokázal a byl na sebe moc pyšný! Já taky! Začátkem srpna pořádá Dětský den plný úkolů i naše vesnice, tak se moc těšíme!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář